NOVOSTI

Borna dalje u Miamiju, slomio otpor Španjolca tek u trećem setu
22. 03. 2019.

Više od dva i pol sata igre trebalo je Borni Ćoriću za prolaz u 3. kolo ATP turnira iz Masters 1000 Serije u Miamiju - Španjolac Roberto Carballes Baena (113. tenisač svijeta) prilično je u drugoj rundi namučio 11. nositelja turnira, osvojio više poena (95 naspram 89) no 22-godišnji Zagrepčanin slavio je na kraju u tri seta - 7:6(7), 0:6, 6:2.

Najviše je uzbuđenja viđeno u prvom setu, koji je potrajao čak 80 minuta (odigrana čak 94 poena) - Španjolac je Borni oduzeo servis u četvrtom gemu, poveo s 3:1, naš je tenisač uspio vratiti break i priča je otišla do 13. igre u kojoj je Borna imao 6:3 i 7:6 da bi ipak iskoristio petu set-loptu. Carballes Baena ekspresno je stigao do druge dionice, pa je odluka pala u trećem setu u kojem je Ćorić s dva breaka brzo otišao na 5:1 i riješio sve dvojbe oko pobjednika. U trećem će kolu igrati protiv Francuza Jeremyja Chardyja s kojim je dosad igrao u četiri navrata (trenutni omjer 2-2), posljednji put u prvom dvoboju finala Davisova kupa u Lilleu u studenom 2018. koji je uvjerljivo riješio u svoju korist.