Čilić i Dodig zaustavljeni

altAUSTRALIAN OPEN 20013.
MELBOURNE – U seniorskoj, pojedinačnoj, konkurenciji više nemamo predstavnika. Marin Čilić i Ivan Dodig izgubili su mečeve trećeg kola na Australian Openu…
Andreas Seppi upisao je četvrtu pobjedu protiv Čilića u njihovom devetom službenom meču. U prvom setu je Seppi dvaput imao break prednosti, Čilić se oba puta vratio i osvojio set i tie-breaku. Drugi set je Čilić izgubio uz jedan break i dva izgubljena servisa. U trećem je dominirao s dva breaka, ne dopustivši Seppiju niti jednu šansu za oduzimanje servisa. No, niti vodstvo 2-1 u setovima, kao niti prednost 2-0 u petom setu Čiliću nisu bili dovoljni za pobjedu. Izgubio je zadnjih šest gemova u meču. Meč je okončao s 13 asova, 38 izravnih poena i 67 neforsiranih pogrešaka. Francuz Richard Gasquet, deseti tenisač svijeta, pobijedio je Ivana Dodiga. Dodig je imao set i 3-1, ali je nakon toga izgubio pet gemova u nizu. Bio je na dva poena od osvajanja trećeg seta. Nakon što ga je izgubio u tie-breaku, u četvrtom je ostao bez goriva i bez gema. Dodig je u Melbourneu ostavio jako dobar dojam, te je ostvario svoj najbolji rezultat na Grand Slam turnirima plasmanom u 3. kolo.