Čilić ušao u povijest

alt

WIMBLEDON 2012. godine
LONDON – Marin Čilić i Sam Querrey nisu srušili legendarni meč od 11 sati iz 2010. godine (Isner – Mahut), ali su svojim subotnjim maratonom zasjeli na drugo mjesto u povijesti Wimbledona…
Marin je sjajno igrao na terenu broj dva, ubrzo na svom kontu imao dva seta, međutim uporni Amerikanac nije se predavao te je s dva tie-breaka u nizu izborio triler u petom setu. Tamo je Marin napravio break za 6-5, međutim ruka je zadrhtala, nije bio siguran na servisu. Novu priliku dobio je tek kod 15-15, napravio je break, a gem poslije sigurno odservirao za pobjedu. Meč je trajao pet sati i 31 minutu. Za ulazak u četvrtfinale igrat će protiv Andyja Murraya.
Mirjana Lučić nije bila koncentrirana u tie-breakovima, brojne pogreške odvele su je u poraz protiv Talijanke Roberte Vinci.