Čudesni Marin preokretom do slavlja u Queen’s Clubu!

Kakav dan za hrvatski tenis! Nakon pobjede Borne Ćorića u Halleu do nove titule stigao je i Marin Čilić – prvi hrvatski reket je u finalu ATP turnira iz serije 500 u londosnkom Queen’s Clubu svladao Novaka Đokovića – 5:7, 7:6(4), 6:3.

Do svog 18. naslova karijere Marin je došao nakon najdužeg finala u povijesti turnira (dva sata i 57 minuta) i to nakon izgubljenog prvog seta u kojem nije iskoristio niti jednu od šest break-lopti. Đoković je nakon svog jedinog breaka u 12. gemu stigao do vodstva od 1:0. U nastavku – preokret. Marin kod 4:5 spašava meč-loptu (30:40), a u tie-breaku zaostatak od 1:4 sa šest uzastopnih poena pretvara u poravnanje u setovima. U odlučujućem je setu stalno pritiskao suparnika, a u osmom gemu prvi i jedini put oduzeo suparnikov servis za 5:3 te na svom početnom udarcu sigurno odigrao za svoj drugi naslov na ovom turniru (2012. godine je u finalu svladao Argentinca Davida Nalbandiana). Nakon 14 uzastopnih poraza protiv Đokovića, Marinu je ovo nakon Pariza (Bercy) 2016. druga uzastopna pobjeda nad srpskim tenisačem. Naš je igrač tijekom meča ubacio 18 asova, a nakon prvog seta u kojem je imao postatak prvog servisa od svega 36 posto, meč je završio na ukupnih 48 posto pogođenog prvog servisa (Đoković čak 74 posto). Marin se ovim naslovom vraća na peto mjesto ATP liste.

– Ovo je za mene bio užasno težak meč. Nakon izgubljenog prvog seta, želio sam samo mentalno ostati u susretu, što mi je i uspjelo. Nisam uspio stići do breaka sve do zadnjeg gema, osjećam veliko olakšanje nakon pobjede. Bio je ovo velik tjedan za mene – rekao je nakon osvajanja naslova Čilić.

– Marin je zaslužio pobjedu. Ovo je težak poraz za mene, no moram sve gledati s pozitivne strane. Nisam igrao finale na Touru gotovo godinu dana, pa je osjećaj ipak dobar – rekao je Đoković.