Đere iznenadio Ćorića u Gstaadu

Razočaravajuć ishod za Bornu Ćorića u prvom nastupu na ATP turniru iz Serije 250 u švicarskom Gstaadu, drugog hrvatskog reketa i 3. nositelja turnira u drugom je kolu (u prvom bio slobodan) iznenadio Srbin Laslo Đere, 101. tenisač svijeta i to nakon tri seta – 6:4, 1:6, 6:1.

U prvom su setu viđena tri breaka, a ključnim se pokazao onaj u petom gemu koji je Đereu donio odlučujuću prednost za osvajanje prve dionice. U nastavku se Borna ekspresno vratio i za 33 minute uzeo drugi set. I kada se činilo da je Zagrepčanin u naletu i da sigurno ide ka pobjedi, ponovo igrački pada. Kod 1:1 u odlučujućem setu Đere spašava dvije break-lopte (15:40), uspijeva zadržati servis i do kraja meča Borna više ne osvaja gem. Srpski tenisač tako dolazi do možda i svoje najveće pobjede u karijeri, te će u četvrtfinalu igrati protiv još jednog hrvatskog igrača, Viktora Galovića.