Šok za Marina u New Yorku, Sock ponovio Portland

Kakav šok za Marina Čilića na US Openu!

Prvi hrvatski tenisač i bivši pobjednik turnira oprašta se od nastupa u New Yorku u 3. kolu. Koban je bio Amerikanac Jack Sock, koji je, baš kao i prije mjesec i pol dana na susretu Davisova kupa u Portlandu, pobijedio Čilića, ovaj put u tri glatka seta – 6:4, 6:3, 6:3. Bila je to potpuno neprepoznatljiva igra Marina, koji je uoči US Opena osvojio turnir iz Masters Serije u Cincinnatiju i djelovao je spreman za velik rezultat na posljednjem Grand Slam turniru sezone. Marin tijekom cijelog meča nije stigao niti do jedne break lopte (ubacio niskih 49 posto prvog servisa), a Sock je iskoristio četiri od šest break-lopti za uvjerljivu pobjedu i prolaz u osminu finala. Marin se vraća u Hrvatsku, gdje ga uskoro očekuje nastup u polufinalnom susretu Davisova kupa protiv Francuske u Zadru.