Evans iznenadio Marina, kraj puta u Melbourneu

Šok za Marina Čilića u 2. kolu Australian Opena! Britanac Daniel Evans (67. na ATP listi) autor je najvećeg iznenađenja u dosadašnjem tijeku muškog tunira u Melbourneu, prošlotjedni finalist Sydneya svladao je prvog hrvatskog reketa i 7. nositelja u četiri seta – 3:6, 7:5, 6:3, 6:3. Do seta i breaka za 3:2 u drugom setu sve se za Marina činilo savršeno, no tada su zaredale pogreške (ukupno 69 u meču), Evans je došao ‘do daha’, osvojio taj drugi set  i krenuo prema preokretu.

Imao je naš tenisač svojih prilika u nastavku meča, posebice u četvrtom setu, no Čilićeva katastrofalna realizacija break-lopti u dvoboju (svega jedna iskorištena od ukupno 10 u četvrtom setu, ukupno tri od 19 u meču) dobrim je dijelom odredila pobjednika. Marin je u posljednjoj dionici svoj servis gubio u čak tri navrata.