Marin preko Hačanova do četvrtfinala Cincinnatija!

Marin Čilić drugi će put u karijeri zaigrati u četvrtfinalu ATP Masters 1000 tunira u Cincinnatiju, on je u osmini finala nakon dva sata i 41 minutu igre (meč prekinut zbog kiše u četvrtak kod 1:1 u trećem setu) slomio otpor Rusa Karena Hačanova, 27. tenisača svijeta – 7:6(5), 3:6, 6:4.

Bio je to meč u kojem su viđena samo dva gubitka servisa. Marin je većinu svojih prilika imao u prvom setu kad je propustio čak šest break-lopti. Početni je udarac izgubio u drugom gemu drugog seta (Rus iskoristio jedinu break-loptu u dvoboju), dok je servis Hačanova popustio u desetom gemu odlučujuće dionice, čime je ujedno naš najbolji igrač stigao do pobjede i nastavka velikog niza u Cincinnatiju. Naime, 2016. je osvojio ovaj turnir (šest pobjeda), lani nije igrao, a ove je godine slavio u dva navrata. Ukupno osam uzastopnih pobjeda. Novu će tražiti u četvrtfinalu protiv 13. nositelja, Španjolca Pabla Carrena Buste.