Donna u napetoj završnici do prve pobjede u Melbourneu

Dva sata i 40 minuta trebalo je Donni Vekić za prolaz 1. kola Australian Opena, Osječanka je nakon velike borbe i tri seta uspjela naći dobitnu kombinaciju protiv Kineskinje Yafan Wang, 98. tenisačice na WTA listi – 4:6, 6:3, 6:4. Donna je dobro krenula u meč, prva stigla do breaka i povela s 3:2, no zatim dva puta gubila svoj servis za zaostatak u setovima od 1:0. Kineskinja je u drugoj dionici povela s 2:0 i činilo se da sigurno kroči prema pobjedi, no tada je Donna proigrala i preokretom lako osvaja set. U odlučujućem setu koji se igrao više od sat vremena viđeno je čak pet oduzimanja servisa, a čini se da je ključan bio šesti gem – Wang je imala prednosti od 3:2 i čak četiri lopte za vodstvo od 4:2 na svoj servis, no Donna je sve spasila, vratila se u meč da bi sve okrunila završnim breakom u 10. gemu. U drugom je kolu čeka sraz s lanjskom polufinalisticom Roland Garrosa, Argentinkom Nadijom Podoroskom, trenutačno 45. tenisačicom svijeta.