Donna Vekić bez završnice Wimbledona, Jasmine Paolini preokretom do slavlja u tri seta

Iva Majoli ostaje jedina Hrvatica koja je igrala u finalu Grand Slam turnira. Donna Vekić imala je veliku priliku ponoviti njen uspjeh, bila milimetrima blizu završnice Wimbledona, no tamo će ipak zaigrati 7. tenisačica svijeta, Talijanka Jasmine Paolini nakon dramatične završnice i slavlja u tri seta na središnjem terenu All England Cluba – 2:6, 6:4, 7:6 (10:8). Imala je Donna veliku priliku u trećem setu vodila s 3:1, imala 4:3 i servis, no borbena Talijanka se uvijek vraćala i na kraju pronašla dobitnu kombinaciju. Donna je kod 4:5 na svoj servis spasila jednu meč-loptu, kod 6:5 još jednu, no ne i treću u Champions tie-breaku. Talijanka tako nakon Roland Garrosa u kratkom razdoblju dolazi do svog drugog Grand Slam finala. Bio je ovo njihov četvrti međusobni ogled i treća pobjeda Talijanke. Meč je ukupno trajao dva sata i 51 minutu čime je oboren rekord i sada je to najduži polufinale u povijesti ženskog Wimbledona. Hrvatski tenis tako ostaje na 10 pojedinačnih Grand Slam finala, posljednji je bio onaj Marina Čilića na Australian Openu 2018. godine.