Čehinja Sára Bejlek pobjednica Šibenika

Čehinja Sára Bejlek, trenutno jedan od najvećih talenata u ženskom svjetskom tenisu, pobjednica je turnira tenisačica nagradnog fonda 60.000 američkih dolara, koji je u nedjelju završen u Šibeniku. U finalu odigranom uTK Šubićevac, 18-godišnja Bejlek je sa 6:2, 6:0 bila bolje od Latvijke Darje Semeņistaje. U prvom setu Latvijka je povela 2:1 uz servis, ali do kraja meča više nije osvojila nijedan gem. Ovo je prvi naslov u 2024. za Bejlek, koja je proljetos na turniru iz serije WTA 1000 u Madridu kao kvalifikantica došla do četvrtog kola. Trenutno je 148. na pojedinačnoj WTA listi, a u juniorskoj konkurenciji bila je pobjednica French Opena u paru, te polufinalistica na istom mjestu u pojedinačnoj konkurenciji.
Na turniru tenisača u kolicima, koji je dio ITF Wheelchair Tennis Toura, naslov pobjednika odnio je Britanac Andrew Penney, 28. tenisač svijeta. U finalu, prvi nositelj je sa 6:0, 6:0 bio bolji od Austrijanca Martina Legnera (64.). Prethodno, u polufinalu obojica su svladali hrvatske tenisače – Penney je bio bolji od Ante Joskića (6:0, 6:2), a Legner od Svena Maretića (7:5, 4:6, 6:4).