Petra Marčinko u dramatičnoj završnici spasila pet meč-lopti protiv Antonije Ružić u 1. kolu Eastbournea
Petra Marčinko slavila je u hrvatskoj dvoboju protiv Antonije Ružić u susretu prvog kola WTA turnira iz Serije 250 u Eastbourneu i to nakon dramatične završnice i čak pet spašenih meč-lopti – 7:6(6), 4:6, 7:6(4). Završnicu meča obilježila je ozljeda 23-godišnje Međimurke koja je kod vodstva od 5:3 na servis Marčinko u odlučujućem setu proklizala na prvu meč-loptu i ozlijedila lijevu nogu. Nakon toga je, unatoč velikoj boli, nastavila igrati i u tom gemu propušta još tri meč-lopte. Kod 5:5 Antonia dolazi do još jednog breaka i kod 6:5 na svoj početni udarac propušta i petu loptu za pobjedu, a priča zatim odlazi do tie-breaka u kojem Zagrepčanka definitivno slama otpor uplakane Ružić koja u tih par posljednjih gemova zbog boli nije mogla normalno servirati. Iako je do Wimbledona svega tjedan dana, nadamo se da će se Antonia uspjeti oporaviti za premijerni nastup u glavnom ždrijebu najvećeg svjetskog turnira. Marčinko će u drugom kolu Eastbournea igrati protiv pobjednice sraza Krejčikova – Birrell.
Foto: ITF










