Ana do prvog WTA naslova karijere!

Kakav turnir Ane Konjuh! Trava Nottinghama pokazala se sretnom za 17-godišnju Dubrovkinju koja je u završnici WTA turnira koji se na travi igrao za nagradni fond od 250.000 dolara zaustavila deset godina starija Rumunjku Monica Niculescu (61. na WTA listi) – 1:6, 6:4, 6:2. Anu je na početku meča sputala nervoza, prvi set izgubila je za 30-ak minuta (6:1), da bi u nastavku proigrala i stigla do velike pobjede – 1:6, 6:4, 6:2. U odlučujućem setu nije bilo nikakvih dvojbi, Ana s dva breaka odlazi do naslova i puta u tenisku povijest. Ujedno potaje i prva hrvatska igračica na WTA listi, izjednačit će se s Mirjanom Lučić-Baroni na 54. poziciji. Ovo je za hrvatski ženski tenis prvi naslov u 2015., treći u posljednjih 14 mjeseci, nakon što je Donna Vekić osvojila Kuala Lumpur, a Mirjana Lučić-Baroni Quebec u rujnu 2014.alt