Ana dramatično do polufinala, spasila pet meč-lopti

Ana Konjuh napravila je u petak novi korak na WTA turniru u nizozemskom Hertogenboschu (trava, 250.000 dolara), 19-godišnja Dubrovkinja izborila je nastup u polufinalu nakon dramatičnog meča protiv Ruskinje Jevgenije Rodine (80. na WTA listi) – 6:3, 6:7(4), 7:6(10), u čijoj je završnici spasila čak pet meč-lopti.

Mogla je Ana sve završiti u dva seta, kod 6:5 u drugoj dionici servirala je za pobjedu, no na kraju je sve otišlo u treći set u kojem je Rodina vodila 4:2, kod 5:4 je servirala za pobjedu, a u tie-breaku imala spomenute meč-lopte. Naša je tenisačica sve spasila, na kraju iskoristila svoju prvu priliku za pobjedu i plasman u polufinale gdje će igrati protiv 20-godišnje Ruskinje Natalije Vihljanceve, 74. igračice na WTA listi. Ana je ulaskom u polufinale skočila na 28. mjesto na WTA listi, čime je izjednačila svoj najbolji renking.