Ana preko Cibulkove do osmine finala!

Ana Konjuh prvi će put u karijeri igrati u osmini finala wimbledonskog turnira, 19-godišnja Dubrovkinja je u 3. kolu izbacila 9. tenisačicu svijeta, Slovakinju Dominiku Cibulkovu nakon tri seta –  7:6(3), 3:6, 6:4 te joj tako uzvratila za lanjski poraz u Roland Garrosu.

Ključan je bio veliki preokret u prvom setu u kojem je Cibulkova vodila s 5:1, a kod 6:5 propustila i dvije set-lopte. Ana je slavila u tie-breaku, da bi zatim Slovakinja u drugoj dionici brzo uzvratila pa je priča riješena u odlučujućem setu. Ana je povela s 4:0, kod 5:2 prvi put servirala za pobjedu, Cibulkova je stigla do 5:4, no ne i do proekreta. Ana je tijekom dvoboja zabila čak 54 winnera (Cibulkova 22), no napravila čak 47 neprisiljenih pogrešaka, gotovo dvostruko više od suparnice (24), Priliku za prolaz u svoj drugi četvrtfinale na Grand Slam turnirima (US Open 2016.) Ana će imati protiv peterostruke pobjednice turnira Venus Williams.