Andy bolji od Marina

altATP i WTA turniri u SAD-u
MIAMI – Marin Čilić poražen je u četvrtfinalu ATP turnira iz serije Masters 1000, zaustavio ga je Andy Murray u sva seta…
Imao je hrvatski tenisač u više navrata breakove u prvom setu, poveo je 2-0, potom i 3-1, ali opet ga je u ključnim trenucima izdao vlastiti servis, nije bilo “besplatnih poena”. Murray je kod 4-4 po treći put u setu oduzeo početni udarac našem igraču, čime si je omogućio servis za set, te ga iskoristio. Nastavak susreta je bolje otvorio škotski tenisač, koji je odmah oduzeo servis našem igraču, te sretno i spretno držao svoj početni udarac. Naime, kod vodstva Murrayja 2-1 Čilić je imao četiri break-lopte, ali se Škot od svega obranio i poveo s 3-1. Breakom za 5-2 Murray si je omogućio da svojim servisom zaključi meč, no to mu nije pošlo za reketom s obzirom da je naš tenisač napravio break, te dobio priliku smanjiti na 4-5. No, Murray je sjajnom defanzivnom igrom još jednom oduzeo servis Čiliću, te šestim breakom iz 18 pokušaja izborio polufinale.