Fantastični Duje Ajduković do prvog boda za Hrvatsku protiv Belgije, rezultatat nakon subote 1:1

Nakon prvog dana susreta Davis Cupa između Hrvatske i Belgije u Varaždinu rezultat je 1:1. Gosti su poveli nakon što je prvorangirani belgijski tenisač Zizou Bergs (!31. na ATP listi) nakon tri seta nadjačao Marina Čilića – 6:4, 4:6, 6:4. Ključni trenutak dvoboja dogodio se u trećem gemu odlučujućeg seta kad Marin po drugi put u meču gubi svoj početni udarac. No, nakon toga stiglo jer ekspresno poravnanje u režiji nadahnutog Duje Ajdukovića koji je drugom belgijskom igraču Jorisu de Looreu (192. na ATP listi) prepustio tek pet gemova- 6:1, 6:4. Moglo je sve završiti i dosta ranije, imao je Duje 5:1 u drugom setu, kod 5:3 propustio četiri meč-lopte da bi na kraju iskoristio petu loptu za svoju prvu pojedinačnu pobjedu u Davis Cupu. Susret će nastavlja u nedjelju s početkom u 13 sati, a prvi je na redu dvoboj parova u kojem će Ivan Dodig i Mate Pavić odmjeriti snage sa Sanderom Gilleom i Joranom Vliegenom.