Bellucci ipak bolji

altATP turnir u Rusiji (673.150 dolara)
MOSKVA – Ivo Karlović posljednji je put igrao finale 2010. godine u Delray Beachu, a tražio je prvu turnirsku pobjedu od Nottinghama 2008. godine…
Na žalost, nije uspio. Ljevoruki Brazilac zaustavio ga je u polufinalu Kupa Kremlja, Thomaz Bellucci slavio je u tri seta. Dva sada i 20 minuta trebalo je Brazilcu za prolaz u finale uglednog dvoranskog turnira. Kod 6-5 u prvom setu Ivo je imao je prve set-lopte, Brazilac ga nije kaznio, pa je Ivo s jednim mini-breakom osigurao prvi set preko tie-breaka. Kod 4-5 u drugom Bellucci je sjajno reternirao i Ivo je kapitulirao na servisu. Karlović je u prvom gemu trećeg imao šansu, break loptu na servis protivnika, ali nakon toga Thomaz više nije imao problema na servisu. Opet je kod 5-4 stisnuo Hrvata i tu je bio kraj. Karlović je ubacio 65% prvog servisa, iza kojeg je osvojio 73% poena, što je za njegove pojmove premalo. Poslije drugog servisa osvojio je 55% poena. Bellucci je u oba ta segmenta bio bolji (75%/77%).