Benneteau iznenadio Marina u Bercyju

Francuz Julien Benneteau, 83. tenisač svijeta, iznenadio je Marina Čilića u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u pariškom Bercyju, tenisač s pozivnicom organizatora slavio je u dva seta – 7:6(5), 7:5. Sve je za našeg igrača u prvom setu izgledalo dobro, nakon početnih 1:2 uzima četiri gema, dolazi do 5:2, a kod 5:3 na svom servisu propušta set-loptu i od tog trenutka Benneteau se ponovo igrački diže – osvaja set u tie-breaku i u drugom kreće s vodstvom od 2.0.

Marin uspijeva vratiti izgubljeni servis i od tog trenutka sve do 12. gema svaki od igrača drži svoj početni udarac. Najveću priliku imao je u devetom gemu kad je kod 4:4 propustio break-loptu. Kazna stiža par gemova kasnije, Marin s nekoliko neprisiljenih pogrešaka (ukupno ih je tijekom meča napravio 32, Benneteau 17) gura Francuza u priliku za pobjedu. Ovaj koristi drugu meč-loptu za jedan od najvećih uspjeha karijere i prvu pobjedu nad Čilićem u četvrtom međusobnom susretu.