Borna Gojo završio premijerni nastup na US Openu, Novak Đoković ipak prejak u osmini finala

Novak Đoković prekinuo je fantastičan niz Borne Goja od šest pobjeda na ovogodišnjem US Openu, jedan od najboljih tenisača svih vremena slavio je u osmini finala nakon tri seta – 6:2, 7:5, 6:4. Đoković je prvi set riješio nakon dva breaka (prvi i peti gem), a Splićanin je najveći otpor favoriziranom suparniku pružio u drugom setu u kojem je poveo s 2:0, da bi se srpski tenisač vratio i nakon breaka u 11. gemu poveo s 2:0. U trećoj je dionici početni udarac našeg igrača popustio u sedmom gemu. Gojo je tijekom dvoboja zabio 14 asova uz 64 posto prvog servisa, a iskoristio je jedinu break-loptu u drugo gemu drugog seta (Đoković realizirao pet od 13 break-lopti). Bez obzira na ovaj poraz, Borna turnir može napustiti ponosan i prezadovoljan. U premijernom nastupu u glavnom ždrijebu US Opena ostvario je daleko najbolji rezultat na Grand Slam turnirima, a stigao je i do novog rankinga karijere, 76. mjesta na ATP listi,