Borna pobijedio Thiema, četvrta pobjeda u karijeri nad igračem iz TOP-a 10

Odličan nastup Borne Ćorića u 2. kolu Masters 1000 turnira u Miamiju, Zagrepčanin je u subotu odlično odradio posao protiv osmog tenisača svijeta, Austrijanca Dominica Thiema i stigao do pobjede od 6:1, 7:5 nakon 90 minuta igre.

Nakon prvog seta, u kojem je Thiem odigrao ispod svojih mogućnosti, u drugom je viđena velika borba. Borna je krenuo breakom, no Austrijanac je odmah sve vratio i svatko je od igrača do 5:5 držao svoj servis. Ključan je bio 10. gem drugog seta, tijekom kojeg je došlo do stanke zbog kiše. Borna je u tom gemu spasio nekoliko set-lopti, a frustirani Thiem je od bijesa razbio reket. Nakon povratka na teren Austrijanac gubi svoj servis,a Borna dolazi do velike pobjede, ukupno četvrte u karijeri nad tenisčem iz svjetskog TOP-a 10 (dva puta Nadal i Murray). Hrvatski tenisač tako nakon velikog ‘skalpa’ ima dobru  priliku za prolaz u osminu finala jer mu je sljedeći suparnik ljevoruki Francuz Adrian Mannarino, 65. tenisač svijeta.