Borna porazom od Verdasca završio sezonu na Touru

Porazom u prvom kolu turnira iz Masters 1000 Serije u pariškom Bercyju Borna Ćorić završio je sezonu na Touru, koban za Zagrepčanina bio je 35-godišnji španjolski veteran Fernando Verdasco (49.) koji je slavio u tri seta – 3:6, 6:4, 6:3. Naš je tenisač (zabio osam asova uz 74 posto prvog servisa) dobro otvorio dvoboj, osvojio prvi set i kontrolirao dvoboj sve do sredine druge dionice, kad u sedmom gemu gubi svoj servis i Verdasco stiže do poravnanja. U odlučujućem setu Ćorić gubi početni udarac u trećem gemu, a do kraja dvoboja nije došao do prilike za povratak u susret. Bio je to njihov drugi međusobni susret i prva pobjeda ljevorukog Španjolca. Borni, koji će sezonu završiti između 26. i 30. mjesta na ATP listi, u 2019. još preostaje nastup na završnom turnira Davis Cupa, koji se od 18. do 24. studenog igra u Madridu.