Borna potonuo protiv Andersona

Nakon velike pobjede nad Alexanderom Zverevim, Borna Ćorić zastao je na prvoj sljedećoj stepenici na US Openu. Uvjerljiv protiv mladog Zagrepčanina u 3. kolu bio je 28. nositelj, Južnoafrikanac Kevin Anderson koji je posao protiv Borne obavio u tri laka seta – 6:4, 6:3, 6:2 za sat i 49 minuta igre.

Jedinu pravu priliku u meču Borna (tijekom meča zabio samo 10 winnera) je imao kod 2:2 u drugom setu kad je propustio ukupno pet break-lopti (0:40 i dvije prednosti), nakon toga nije bio niti blizu prilike za oduzimanje suparnikova servisa. Imao je Borna i laganih problema s koljenom, početkom drugog seta uzeo je liječničku staku, no sigurno to nije glavni razlog poraza protiv raspoložeog Andersona kojem je ovo treća pobjeda u trećem međusobnom susretu s našim tenisačem.