Borna u Marrakechu do prvog naslova, povratak u ‘TOP 50’!

Borna Ćorić je pobjednik na ATP Touru! Zagrepčanin je do svog prvog naslova u karijeri stigao u Marrakechu nakon velike bitke protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera (32. na ATP listi) i trijumfa u tri seta – 4:6, 7:6(3), 7:5. Borna je bio na milimetre od poraza, u 12. gemu drugog seta na svoj je servis spasio pet meč lopti, a u odlučujućem se setu vratio u dvoboj nakon zaostatka od 4:2. Kod 6:5 dohvatio je break za veliku pobjedu i prvo slavlje nakon dva posrtanja u finalu (Chennai i Marrakech 2016.). Ujedno je došao i do prve pobjede protiv njemačkog tenisača u trećem međusobnom dvoboju.

Ovom se pobjedom Borna ujedno vratio u društvo 50 najboljih tenisača svijeta (trenutačno se nalazi na 49. poziciji), a novu priliku za iskorak imati će već sljedećeg tjedna na ATP turniru iz Masters 1000 Serije u Monte Carlu gdje je dobio pozivnicu organizatora za nastup. Prvi suparnik bit će mu Francuz Jeremy Chardy, 66. tenisač svijeta.