Čiliću hrvatski derbi protiv Karlovića, 500. pobjeda u karijeri!

Marin Čilić pobjednik je hrvatskog sudara u drugom kolu ATP turnira u Moskvi protiv Ive Karlovića – 3. nositelj turnira slavio je u dva seta – 6:1, 7:6(5) za četvrti uspjeh u njihovom sedmom međusobnom susretu. Bila je ovo jubilarna 500. Čilićeva pobjeda u karijeri (uz 268 poraza). Marin je prvi set riješio za svega 28 minuta i to nakon što je u dva navrata oduzimao Karlovićev servis. No, u nastavku dvoboja razvila se prava borba u kojoj su obojica igrača držala svoje početne udarce do tie-breaka. Čilić je imao svoju priliku za break u prvom gemu druge dionice (15:40), a Karlović u osmom gemu (tri break-lopte). U 13. igri odlučila je Ivina pogreška na voleju na Marinovu prvu meč-loptu kod 6:5. Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Jeremyja Chardyja, 66. na ATP listi. Bit će to njihov šesti dvoboj, a naš je tenisač dosad zabilježio tri pobjede.