Darija Jurak i Andreja Klepač do prve pobjede u Guadalajari, ostale u borbi za polufinale

Darija Jurak i Andreja Klepač došle su u subotu ujutro do prvog slavlja na WTA Finalu u meksičkoj Guadalajari nakon što su u dvoboju 2. kola skupine Tenochtitlan nadvisile pobjednice US Opena, Australku Samanthu Stosur i Kineskinju Shuai Zhang – 6:7(10), 7:6(4), 10:5. Mogle su Jurak i Klepač doći do uvjerljivijeg uspjeha jer su u tie-breaku prve dionice imale dvije set-lopte (kod 6:5 i 10:9), no i izgubiti u dva seta jer su njihove suparnice u drugom setu imale vodstvo od 3:2 i servis. U odlučujućem super tie-breaku nisu imale problema. Tako hrvatsko-slovenska kombinacija ostaje u borbi za plasman u polufinale. Naime, Japanke Aoyama i Shibahara osigurale su prvo mjesto u skupini nakon pobjede u 2. kolu nad Amerikankom Nicole Melichar-Martinez i Nizozemkom Demi Schuurs (6:4, 7:6(5)) pa će o drugoj poziciji u skupini odlučiti izravni sraz Jurak i Klepač i para Melichar-Martinez/Schuurs, s obzirom na to da oba sastava imaju po jednu pobjedu i poraz.