Dino Prižmić i Petra Marčinko pobjednici Tennis Europe Junior Mastersa!

Hrvatska ima dvostruke pobjednike Tennis Europe Junior Mastersa! Dino Prižmić i Petra Marčinko slavljenici su završnog natjecanja u Reggio Calabriji u uzrastu do 14 godina. Splićanin je turnir završio bez izgubljenog seta nakon što je u finalnom dvoboju nadvisio prvopostavljenog Rumunja Mihaija Alexandrua Comana (6.4, 7:5) dok je 13-godišnja Zagrepčanka Čehinji Amelie Šmejkalovoj u završnici dala tek tri gema – 6:3, 6:0.

Alen Bill je u finalnom susretu uzrasta do 16 godina izgubio od Slovaka Petera Nada – 6:2, 7:5. Naš je tenisač u drugoj dionici imao vodstvo od 5:3 i servis, no nije uspio odvesti susret u treći set. Lucija Ćirić Bagarić osvojila je na kraju četvrto mjesto u uzrastu do 16 godina nakon što je u susretu za treću poziciju poražena od Ukrajinke Katerine Lazarenko – 7:5, 6:4. Sara Svetac je u istoj konkurenciji osvojila osmu poziciju.