Dino Prižmić u finalu singla u Poreču, Luka Mikrut do naslova u paru!

Dino Prižmić finalist je prvog turnira iz ovogodišnjeg ciklusa Istarske rivijere, 17-godišnji Splićanin (1. nositelj) je u polufinalu ITF World Tennis Toura u Poreču (nagradni fond 15.000 dolara) uvjerljivo svladao Talijana Danielea Capecchija (560. na ATP listi) – 6:2, 6:2. Prethodno je par sati ranije u četvrtfinalu ekspresno nadjačao Nijemca Sebastiana Prechtela – 6:0, 6:1. Dino će svoj peti profesionalni naslov u singlu (prvi ove godine) tražiti protiv Švicarca Mirka Martineza, 589. tenisača svijeta. Hrvatska već ima pobjednika u konkurenciji parova – Luka Mikrut i Talijan Gabriele Piraino su u subotnjoj završnici slavili protiv Slovenaca Jana Kupčiča i Maja Premzla – 6:4, 3:6, 10.7. Mikrutu je ovo drugi profesionalni naslov u paru, premijerni je osvojio lani u Splitu kad mu je partner bio Mili Poljičak.