Dodig u 2. kolu

altATP 500 turnir u Španjolskoj
BARCELONA – Ivan Dodig vratio se u Barcelonu gdje je prije nekoliko sezona ostvario jedan od svojih boljih rezultata na Touru, gde je igrao polufinale protiv Rafaela Nadala…
Protiv 23-godišnjeg slovenskog igrača Aljaža Bedenea, inače 82. tenisača na svijetu, prolaz je tražio u tri seta. Meč je trajao dva sata i 17 minuta. U prvom je setu Dodig prvi došao do breaka, odmah na početku meča, ali se Slovenac vratio u igru. Otišao je prvi set sve do tie-breaka gdje je Dodig u dva navrata imao prednost mini-breaka, ali je kod 7-6 za Bedenea izgubio poen na vlastiti servis, a time i prvi set. U drugom i trećem setu Dodig je “stisnuo” protivnika i izborio prolaz u drugo kolo gdje ga čeka Nicolas Almagro.