Donna ekspresna protiv Rybarikove na startu Brisbanea

Svega 66 minuta bilo je potrebno Donni Vekić za prvu pobjedu u novoj sezoni, u prvom kolu jakog WTA turnira u Brisbaneu (tvrda podloga, nagradni fond milijun dolara) hrvatska je tenisačica prepustila tri gema Slovakinji Magdaleni Rybarikovoj (48. na WTA listi) – 6:1, 6:2.

Osječanka je odigrala gotovo savršen meč u kojem nije bila suočena s break-loptom, a Slovakinji je početni udarac oduzimala u čak četiri navrata. Rybarikova je u rezultatskoj pozitivi bila samo početkom drugog seta, kad je povela s 1:0, da bi zatim izgubila pet gemova u nizu i svaku nadu za nešto više od uvjerljivog poraza. Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda naše igračice. Donna će za ulazak u četvrtfinale igrati protiv 6. nositeljice, Nizozemke Kiki Bertens, devete tenisačice svijeta.