Donna izgubila u Birminghamu od Svitoline

Peta tenisačica svijeta Elina Svitolina i dalje ostaje naporažena u međusobnim susretima protiv Donne Vekić, Ukrajinka je u 1. kolu WTA turnira u Birminghamu (travnata podloga) stigla do četvrte pobjede protiv 21-godišnje Osječanke, koja je ovom prilikom prvi puta osvojila set – 6:1, 3:6, 6:1.

Činilo se da Svitolina završiti priču već u dva seta, s obzirom da je imala prednost od 3:1 u drugoj dionici. Ipak, Donna je tada proigrala i s pet uzastopnih gemova odvodi dvoboj do odlučujuće dionice. No, Ukrajinka je u trećem setu bila nedodirljiva i uvjerljivo stigla do nove pobjede. Donna je ukupno u pet navrata gubila svoj servis, te zabila šest asova (pet dvostrukih servis-pogrešaka) uz 56 posto pogođenog prvog servisa.