Donna preko Vesnine do trećeg kola Miamija

Novi uspjeh Donne Vekić na velikom WTA turniru u Miamiju! Osječanka se u petak probila do 3. kola nakon pobjede nad 24. nositeljicom, Ruskinjom Jelenom Vesninom (43. na WTA listi) – 6:3, 6:7(4), 6:1. Bio je to meč u kojem je Donna izgubila jedan set, a na putu do uspjeha nije ispustila svoj servis (spasila svih šest break-lopti Vesnine). S druge strane, početni udarac Ruskinje bio je u stalnoj opasnosti, naša je igračica imala čak 20 break-lopti, a iskoristila je njih pet.

Nakon izgubljenog tie-breaka, Donnin ritam igre nije pao – izgubila je prvi gem odlučujućeg seta na servis suparnice, da bi zatim osvojila šest gemova zaredom. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i druga uzastopna pobjeda hrvatske tenisačice (Madrid 2015.), Ovim je trijumfom Donna izjednačila svoj najbolji rezultat u Miamiju, 2014. je također stigla do trećeg kola. Za prolaz u osminu finala igrati će protiv 24-godišnje Amerikanke Danielle Collins, 93. tenisačice svijeta.