Donna u 2. kolu WTA turnira u San Joseu, bolja od ljevoruke Japanke

Donna Vekić igrat će u 2. kolu WTA turnira u američkom San Joseu (tvrda podloga, nagradni fond 876.183 dolara), Osječanka (5. nositeljica) je nakon tri seta i dva sata i 14 minuta igre slomila otpor Japanke Misaki Doi, 89. tenisačice svijeta – 6:4, 3:6, 6:4. Donna je uzela prvi set, a ljevoruka Japanka uzvratila je u drugoj dionici. Naša je igračica u odlučujućem setu povela s 3:0, Doi poravnala na 3:3, da bi Donna breakom u osmom gemu stigla do 5:3. Nakon toga je izgubila svoj početni udarac, no novim oduzimanjem servisa ipak stiže do uspjeha. U pobjedu je ugradila sedam asova uz 46 posto prvog servisa, no napravila je i 12 dvostrukih servis-pogrešaka. Bio je to njihov treći međusobni susret i druga pobjeda naše tenisačice koja će u 2. kolu za suparnicu imati Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku, 38. tenisačicu svijeta.