Donna u finalu!

alt

WTA u Uzbekistanu (220.000 $)
TAŠKENT – Bajka se nastavlja, sjajna Donna Vekić upisala je i sedmu pobjedu u nizu u gotovo tjedan dana na svom premijernom WTA turniru…
I protiv 12 godina starije Čehinje Eve Birnerove, 133. tenisačice svijeta, nije bilo problema, Vekić je pobijedila za 94 minute i izborila finale. Mogla je Vekić i ovaj meč dobiti u dva seta. Propustila je tri break-prilike na početku drugog seta, pa izgubila servis u četvrtom gemu. U petom je vratila break, pa je držala servis za 3-3, ali je Birnerova ipak osvojila preostala tri gema u drugom setu. U trećem nije bilo problema, dominirala je s osnovne linije i zasluženo slavila. Naša igračica zabila je 9 asova, te osvojila 74% poena nakon pogođenog prvog servisa. U finalu će igrati protiv Irina-Camelije Begu iz Rumunjske.