Donna Vekić bez plasmana u polufinale Australian Opena, Sabalenka slavila u dva seta

Arina Sabalenka bila je ipak previsoka prepreka za Donnu Vekić u četvrtfinalu Australian Opena, Peta tenisačica svijeta slavila je u dva seta nakon sat i 51 minutu igre – 6:3, 6.2. Osječanka je svoju priliku propustila u prvom setu u kojem je od zaostatka 3:1 stigla do 3:3 da bi u sedmom gemu imala tri break-lopte za vodstvo do 4.3. Sabalenka se izvukla i zatim nakon novog oduzimanja servisa naše igračice uzela tu prvu dionicu. Bjeloruskinja je u nastavku brzo došla do prednosti od 3:0 i sigurno otišla prema polufinalu. Bio je ovo njihov sedmi međusobni susret i tek druga pobjeda Sabalenke. Donna će svojim drugim plasmanom u četvrtfinale Grand Slam turnira skočiti za 30 mjesta će na novoj WTA listi držati 34. poziciju.