Donna Vekić bez polufinala WTA turnira u Birminghamu, Cirstea do pobjede u tri seta

Donna Vekić nije u petak uspjela nastaviti pobjednički niz na WTA turniru iz Serije 250 u Birminghamu, Osječanku je u četvrtfinalu porazila 36. tenisačica svijeta, Rumunjka Sorana Cirstea – 5:7, 6:3, 6:4. Dona je osvojila prvi set, a u drugom je držala rezultatski priključak do 3:3 nakon čega njega suparnica osvaja pet uzastopnih gemova (do vodstva od 2:0 u trećoj dionici) i kreće preokret za treću pobjedu Rumunjke u petom međusobnom susretu protiv Vekić. Donna je tijekom susreta zabila pet asova uz 51 posto prvog servisa, a iskoristila je pet od 10 break-lopti.