Donna Vekić osvojila srebrnu olimpijsku medalju, Qinwen Zheng prejaka u pariškom finalu

Donna Vekić osvojila ja srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! Kineskinja Qinwen Zheng bila je prejaka za 28-godišnju Osječanku u finalnom susretu na Roland Garrosu, bilo je 6:2, 6:3 za sedmu tenisačicu svijeta. Nije to bio najbolji dan za najbolju hrvatsku igračicu, jednostavno joj ništa nije polazilo za rukom. Zheng je od samog startu krenula silovito, povela s 3:0, da bi u osmom gemu nakon još jednog gubitka početnog udarca naše tenisačice Kineskinja osvojila tu dionicu. Donna je u nastavku nadoknadila zaostatak od početnih 0:2, držala se do 3:3 kad u osmom gemu četvrti put u meču gubi svoj servis što Zheng uskoro pretvara u pobjedu i zlatnu medalju. Za kraj fantastičnog puta naše igračice koja je postala prva Hrvatica s teniskim odličjem na Olimpijskim igrama. Za osigurano mjesto u teniskoj povijesti…