Fantastična Petra nastavila niz, izborila osminu finala!

Petra Martić pridružila se Marinu Čiliću i Ani Konjuh u osmini finala Wimbledona! Hrvatska tenisačica nastavila je pobjednički niz iz kvalifikacija i protiv Kazahstanke Zarine Diyas (130. na WTA listi) slavila nakon dva seta – 7:6(6), 6:1. Bio je to meč u kojem je sve odlučeno u prvom setu – Petra je gubila s 2:0, kod 5:4 neuspješno servirala za set, kod 5:6 spasila jednu set-loptu, a još dvije kod 4:6 u tie-breaku. Kad je osvojila tu dionicu, relativno brzo je u drugom setu došla do nedostižnih 5:0, pa je privođenje meča kraju bila tek formalnost.

Petra će nakon ovog uspjeha skočiti još za dvedesetak pozicija na WTA listi, te je sada već 88. igračica na WTA listi. Prema rezultatima u 2017. je na 53. mjestu, što je više nego odlično s obzirom da je prvi turnir ove odigrala tek prije tri mjeseca. Priliku za novi veliki skok u renkingu imati će u ponedjeljak protiv Slovakinje Magdalene Rybarikove (87. na WTA listi), koja će prvi put u karijeri zaigrati u osmini finala Grand Slam turnira. Bit će to njihov prvi međusobni susret.