Fantastični Ivo maratonom do 3. kola Australian Opena!

Veliki dan čudesnog Ive Karlovića na Australian Openu! Mjesec dana prije svog 39. rođendana Div sa Šalate dohvatio je 3. kolo u Melbourneu i to nakon maratonskog meča protiv Japanca Yuichija Sugite, 41. tenisača svijeta – bilo je 7:6(3), 6:7(3), 7:5, 4:6, 12:10 nakon četiri i pol sata igre. U meču u kojem je zabio 53 asa ključni se trenutak dogodio u 21. gemu petog seta, kada Ivo po drugi put u meču oduzima servis Sugiti i zatim svojim servisom završava susret.

S druge strane svoj je početni udarac izgubio tek jednom i to u 10. gemu četvrtog seta. Japanac je u odlučujućem setu zaprijetio u drugom gemu u kojem je Ivo spasio četiri break-lopte (15:40 i dvije prednosti). Nakon toga, početni udarac našeg tenisača nije bio u opasnosti. Ivo je ovim uspjehom obaranio bodove od prošle godine, kada je također stigao do 3. kola. Na putu do osmine finala i izjednačenja svog najboljeg rezultata u Melbourneu stoji mu 33-godišnji Talijan Andreas Seppi. Dosad su igrali u tri navrata, a Karlović je stigao do dvije pobjede.