Halep dobila bitku protiv odlične Petre

Prva tenisačica svijeta Simona Halep zaustavila je bajku Petre Martić u Indian Wellsu, Rumunjka je u odličnom četvrtfinalnom meču slavila nakon tri seta i dva sata i 23 minute igre – 6.4, 6:7(5), 6:3.

Petra je pružila velik otpor prvoj nositeljici i dokazala da je kvaliteta njene igre na daleko višoj razini od njene sadašnje pozicije na WTA listi. Prvi je set izgubila nakon breaka u prvom gemu meča, no u drugu je donicu odigrala vrhunski. Imala je vodstvo od 5:2 i 30:0, Halep poravnala, da bi naša igračica odličnim izdanjem u tie-breaku stigla do izjednačenja u setovima. U trećem je setu Petra prva stigla do breaka, povela s 3:1, no do kraja više nije uzela niti gema. Posljednju priliku za neizvjesnu završnicu imala je kod 3:3 kada je propustila dvije break-lopte na servis Rumunjke. Nakon toga je izgubila svoj servis i Halep sigurno zaključuje meč.