Hrvatska svladala Srbiju u Antalyji, izborila kvalifikacije za viši rang Billie Jean King Cupa!

Hrvatska je svladala Srbiju u Antalyji! U dvoboju dvije drugoplasirane reprezentacije A i B grupe na turniru Prve skupine Billie Jean King Cupa u turskoj Antalyji naše su cure nakon dvije pojedinačne pobjede osigurale ukupni uspjeh i tako izborile plasman u kvalifikacije za viši rang ovog natjecanja koje je na rasporedu u studenom. U subotu je prvi bod za našu vrstu donijela 16-godišnja Petra Marčinko. Ona je slavila protiv godinu dana starije Lole Radivojević, 62. juniorke svijeta i to nakon tri seta – 6:1, 2:6, 6:0. Srpska je tenisačica uzela drugi set, no Petra je u odlučujućoj dionici znatno podignula razinu igre i taj treći set uzela bez izgubljenog gema. Bila je to njena četvrta ovotjedna pobjeda u Antalyji. Petra Martić je nakon velike borbe u drugom pojedinačnom susretu slavila protiv najbolje srpske tenisačice Aleksandre Krunić, 117. na WTA listi – 4:6, 7:5, 6:4. Krunić je kod vodstva od 5:4 u drugom setu servirala za pobjedu, no Petra je uspjela naći put do treće dionice i pobjedničkog boda. S obzirom na to da je dvoboj rezultatski bio riješen, susret parova nije igran.