Isner bolji od Marina, naš tenisač bez prave prilike

Marin Čilić nije se probio u četvrtfinale ATP turnira iz Masters Serije u Miamiju, našeg najboljeg igrača je u osmini finala zaustavio Amerikanac John Isner, 17. tenisač svijeta – 7:6(0), 6:3. Bio je to dvoboj koji će naš tenisač što prije nastojati zaboraviti, bilo je to izdanje daleko ispod Marinova prosjeka u kojem nije imao pravu priliku za uspjeh.

Amerikanac je imao odličan postotak prvog servisa (73 posto), a Čilić tijekom cijelog meča nije stigao niti do jedne break-lopte. Tek je jednom uspoio stići do izjednačenja i to u petom gemu drugog seta. Isner je bio konkretniji i daleko raspoloženiji za igru. Posebno je bio dojmljiv u tie-breaku prvog seta koji je osvojio bez izgubljenog poena. U drugom je setu odluka pala u osmom gemu, kad američki div dolazi do jedinog breaka u meču i zaključuje Marinovu epizodu u Miamiju. Bio je ovo njihov 10. međusobni susret i tek treća pobjeda Isnera, no nakon šest početnih mečeva koji su pripali Čiliću bio je to treći trijumf Amerikanca u njihova četiri posljednja susreta.