Iva Primorac i Lea Bošković donijele Hrvatskoj pobjedu protiv Litve i ukupno prvo mjesto

Hrvatske tenisačice zadržale su maksimalan učinak na turniru Druge skupine Billie Jean King Cupa u Vilniusu! U susretu protiv Litve, koji je odlučivao tko će se u viši rang plasirati kao pobjednik, a tko kao drugoplasirani, nakon pojedinačnih mečeva povele su 2:0 i tako našoj reprezentaciji donijele ukupno prvo mjesto na turniru. Iva Primorac je u prvom okršaju s glatkih 6:1, 6:1 bila bolja od Patricije Paukštytė, 978. na ovotjednoj WTA listi. Nakon toga uslijedio je mnogo izjednačeniji meč, u kojem je Lea Bošković napravila preokret protiv Justyne Mikulskytė, pobijedivši 3:6, 6:2, 7:5. Litvanka je u trećem setu imala 3:0 s dva breaka prednosti, nešto kasnije je povela 5:3, ali nakon toga više nije osvojila ni gem. Meč parova se dogovorom obiju reprezentacija nije igrao.
Hrvatska je tako osvojila prvo mjesto u Vilniusu, a u viši rang za 2025., Prvu skupinu, plasirat će se i Litva. Treće mjesto zauzeo je Egipat, potom slijede Sjeverna Makedonija, Izrael, Gruzija, Estonija, Bosna i Hercegovina, Kosovo, a u niži rang ispadaju Maroko i Malta.

Finalistima je medalje uručila osobno Billie Jean King, proslavljena američka tenisačica po kojoj je natjecanje (nekadašnji Fed Cup) dobilo ime.