Japanac s pozivnicom šokirao Bornu u prvom kolu Tokija

Domaći tenisač s pozivnicom Taro Daniel šokirao je Bornu Ćorića u dvoboju prvog kola ATP turnira iz Serije 500 u Tokiju – nakon dva sata i 39 minuta igre bilo je 6:4, 4:6, 7:6(5) za 127. igrača na ATP listi. Daniel je vodio 6:4 i 3:1 u drugom setu, a kad je Borna vratio break i uzeo drugu dionicu činilo se da će naš najbolji tenisač ponoviti već toliko puta viđen scenarij i stići do nove pobjede u tri seta. Ipak, raspoloženi Japanac se izvukao iz svih problema, uključujući i tri spašene break-lopte za Bornino vodstvo od 2:0 u trećem setu te priču odveo do tie-breaka u kojem je, nošen domaćom atmosferom, stigao do jedne od najvećih pobjeda u karijeri. Inače, posebna zanimljivost ovog dvoboja da su obojica igrača osvojila po 97 poena uz potpuno istu statistiku na servisu (osvojili po 67 poena) i povratu servisu (svaki uzeo po 30 poena), a obojica su iskoristili i dvije od šest break lopti u meču.