Jurak bez završnice Australian Opena, oproštaj za Pavića i Dabrowski

Najuspješniji Grand Slam nastup u karijeri Darije Jurak došao je do kraja, 36-godišnja Zagrepčanka i Srpkinja Nina Stojanović zaustavljene su u polufinalnom dvoboju od 3. nositeljica, Čehinja Barbore Krejčikove i Katerine Siniakove i to nakon tri seta – 3:6, 6:2, 6:4. Jurak i Stojanović su dobro ušli u meč, uzeli prvi set, no favorizirane Čehinje su u nastavku dvoboja ipak došle do dobitne kombinacije i preokreta. Hrvatsko-srpska kombinacija je u trećem setu imala 2:1 uz servis, držala se do 4:4, no cure nisu uspjele izdržati do kraja. Darija je ovim rezultatom zabilježila skok od 10 mjesta na WTA listi parova i trenutačno se nalazi na 39. poziciji.

Hrvatski tenis od srijede više nema predstavnika u konkurenciji mješovitih parova, trećepostavljeni Mate Pavić i Kanađanka Gabriela Dabrowski (pobjednici ovog turnira 2018.) u četvrtfinalnom su srazu izgubili od 6. nositelja, Čehinje Barbore Krejčikove i Amerikanca Rajeeva Rama – 7:6(3), 6:3.