Karlović pao u dva tie-breaka protiv Pospišila

Nakon startnog poraza u Indian Wellsu, Ivo Karlović istu je sudbinu doživio i na drugom turniru iz Masters Serije u Miamiju, u dvoboju prvog kola u dva je tie-breaka pao protiv Kanađanina Vaseka Pospišila, 77. igrača na ATP listi – 7:6(4), 7:6(5).

Konačni rasplet mogao je biti drugačiji da je Ivo iskoristio svoje prigode – u tie-breaku prvog seta ispustio je prednost od 3:0, dok je u drugom setu nakon ranog breaka došao do prednosti od 4:1. Ipak, Kanađanin se uspješno vrato u set i u novom tie-breaku stigao do četvrte pobjede u njihovih pet međusobnih susreta. Ivo je tijekom meča ubacio 15 asova uz 54 posto pogođenog prvog servisa, no napravio je i osam dvostrukih servis-pogrešaka, od kojih dvije u tie-breaku prvog seta.