Kineskinja lako protiv Petre, ništa od obrane lanjskih bodova

Nakon što je na startu pobijedila Venus Williams, Kineskinja Qiang Wang (85. na WTA listi) u drugom je kolu Roland Garrosa na tribine preselila i Petru Martić, najbolja hrvatska tenisačica je za 52 minute uhvatila tek dva gema – 6:1, 6:1.

Petra je čak u šest navrata gubila svoj početni udarac, a na drugi servis je u cijelom meču osvojila tek četiri poena. Petra je u ‘pozitivi’ bila jedino početkom drugog seta, kad je povela s 1:0, no Wang je zatim nanizala šest gemova za prolaz u 3. kolo drugo Grand Slam turnira sezone. S obzirom da je lani u Parizu igrala u osmini finala, našu tenisačicu čeka pad na WTA listi – uoči turnira bila je na 35. mjestu, a nakon Roland Garrosa bit će rangirana oko 50. pozicije.