Kraj za Bornu u Miamiju, Zverev zatvorio vrata polufinala

Peti tenisač svijeta Alexander Zverev zatvorio je Borni Ćoriću vrata polufinala ATP turnira iz Masters Serije u Miamiju, Nijemac je u četvrtfinalu slavio u dva seta – 6:4, 6:4 nakon 84 minute igre.

Do prve pobjede u trećem međusobnim susretu s 21-godišnjim Zagrepčaninom Zverev je došaoo nakon dva breaka (po jedan u svakom setu) – u petom gemu prvog i devetom gemu drugog seta. Borna (zabio dva asa uz 70 posto pogođenog prvog servisa) je jedine dvije prilike za oduizimanje suparnikova početnog udarca imao u drugom gemu prvog seta, kada nije iskoristio prednost od 15:40. Na kraju priče u Miamiju, naš mladi tenisač može biti više nego zadovoljan. Polufinale u Indian Wellsu i četvrtfinale Miamija su veliki rezultati koji su Bornu pogurali do renkinga karijere i 28. pozicije na ATP listi. U Utrci za prvaka (rezultati samo u 2018. godini) Borna je među prvih 15, što je odličan temelj za nastavak sezone.