Lea Bošković u njemačkom Hechingenu do svog šestog i najvećeg naslova u singlu na ITF turnirima!

Lea Bošković pobjednica je ITF turniru u njemačkom Hechingenu! Zagrepčanka je do svog najvećeg uspjeha karijere (nagradni fond turnira 60.000 dolara) došla finalnom pobjedom nad 18-godišnjom Njemicom s pozivnicom Nomom Noha Akague (536.) i to u tri seta – 7:5, 3:6, 6:4. Domaća je igračica lako mogla slaviti u dva seta s obzirom na to da je u prvoj dionici imala prednost od 5:3, no Bošković je s četiri uzastopna gema uspjela uzeti taj set. U odlučujućem je setu nakon početnih 0:1 osvojila pet gemova za 5:1, Noha Akague stiže do 5:4 no ne i do preokreta. Lea breakom u 10. gemu na kraju dolazi do svog šestog pojedinačnog (daleko najvećeg) naslova na ITF turnirima. Nakon ovog rezultata Leu očekuje značajan pomak na WTA listi – uoči Hechingena bila je 343. tenisačica svijeta, a sad će skočiti na otprilike 275. poziciju.