Ludi niz ide dalje – Marach i Pavić u polufinalu!

Ludi niz Mate Pavića i Olivera Maracha ide dalje – u srijedu su stigli do svoje 12. uzastopne pobjede u 2018. i polufinala Australian Opena! U četvrtfinalnom su susretu nakon dva sata i 40 minuta igre i velike borbe uspjeli slomiti novozelandsko-britansku kombinaciju Marcus Daniell/Dominic Inglot – 6:4, 6:7(10), 7:6(5).

Bio je to dvoboj u kojem je viđen samo jedan break i to Maracha i Pavića u prvom gemu susreta (iskoristili jednu od ukupno pet break-lopti u susretu). U drugom su setu viđene samo dvije prilike za oduzimanje suparnikova servisa i to Daniella i Inglota, a austrijsko-hrvatski dvojac propustio je u tie-breaku tri meč-lopte. U trećoj dionici niti jedna kombinacija nije imala priliku za break, a Marach i Pavić potpuno su rezultatski kontrolirali odlučujući tie-break te tako došli do svog drugog zajedničkog polufinala na Grand Slam turnirima (Wimbledon 2017.). Za prolaz u veliku završnicu igrati će protiv Japanca Bena Mclachlana i Nijemca Jan-Lennarda Struffa.